Dominika Tomaszewska

Medycyna zawsze była moją pasją. Z zaciekawieniem słuchałam opowieści mojej mamy – pielęgniarki, o dyżurach i pracy na bloku operacyjnym i ciekawych przypadkach.  Jako diagnosta laboratoryjny dogłębnie poznałam podłoże wielu chorób, ich patogenezę i postępowanie lecznicze, jednak w wielu kwestiach brakowało mi profilaktyki – na pewno jest sposób by uchronić się przed niektórymi chorobami lub łagodzić ich objawy. Tak poznałam moc żywienia! Od lat szukałam rozwiązania problemu z własnym  złym  samopoczuciem, którego przyczyną okazała się celiakia, a za nią idąca choroba Hashimoto. Dlatego zdecydowałam się na rewolucję w moim życiu i rozpoczęłam kolejne studia na kierunku dietetyka. 

Od 2015 r prowadzę konsultacje dietetyczne i wdrażam plany dietetyczne dla moich podopiecznych z wieloma sukcesami w zakresie redukcji masy ciała, przywróceniu równowagi gospodarki hormonalnej i kilku niespodziewanych poczęć 😉 )  W czasie konsultacji, przede wszystkim stawiam na edukację, poznanie biochemii swojego ciała i wpływu żywności na zdrowie, dzięki czemu moi podopieczni szybko samodzielnie dokonują świadomych wyborów żywieniowych. Wolne chwilę spędzam aktywnie – na treningach lub biegając z psem, dlatego jestem miłośniczką szybkiej kuchni, lecz ze smakiem  – życie jest zbyt krótkie by jeść niesmaczne jedzenie, ale przy tym może być zdrowe!

 

Specjalizuję się w:

  • Profilaktyce chorób cywilizacyjnych (insulinooporność, nadciśnienie,  miażdżyca, otyłość, cukrzyca, nowotwory)
  • Zaburzeniach hormonalnych – Zespół Policystycznych Jajników,  Hiperprolaktynemia, Niepłodność i zaburzenia menstruacji, trądzik i hirsutyzm,
  • Zaburzeniach pracy przewodu pokarmowego  -stany zapalne żołądka, Zespół Jelita Drażliwego, SIBO, zespół złego wchłaniania)
  • Dietoterapii i fitoterapii chorób autoimmunologicznych  – astma, AZS, celiakia, choroba Hashimoto oraz  Gravesa- Basedowa, choroba Leśniowskiego – Crohna , WZJG. cukrzyca typu 1 , RZS, łuszczyca)
  • Dietach eliminacyjnych (bezglutenowa, bezmleczna, w nietolerancjach pokarmowych i alergiach).
  • Diecie kobiet aktywnych fizycznie