Aerial joga: ćwicz w chuście w Funkcjonuj na Białołęce!

Czy kiedykolwiek marzyłeś_aś o lataniu, jednocześnie pracując nad swoją formą? Aerial joga to idealne rozwiązanie! Ta świetna praktyka łączy tradycyjną jogę z elementami tańca, fitnessu i stretchingu, a wszystko to z wykorzystaniem specjalnego hamaka zawieszonego nad ziemią.

Dlaczego warto spróbować Aerial Jogi/ Aerial Body?

  1. Poprawa elastyczności i siły: Ćwiczenia w hamaku pomogą Ci szybciej zwiększyć elastyczność i wzmocnić mięśnie niż tradycyjna joga.
  2. Odciążenie kręgosłupa: Hamak delikatnie odciąża kręgosłup, co przynosi ulgę i poprawia postawę.
  3. Nauka zaawansowanych asan: Dzięki wsparciu hamaka łatwiej Ci będzie opanować skomplikowane pozycje jogi, w tym inwersje, czyli pozycje do góry nogami.

Jak się przygotować do zajęć Aerial?

  1. Strój: wybierz przylegające, ale wygodne ubrania, które zakrywają ramiona i nogi, aby zapobiec otarciom od hamaka.
  2. Unikaj biżuterii: Zdejmij biżuterię, aby uniknąć zaplątania się w chustę.
  3. Lekki posiłek: Zjedz lekki posiłek na 3-4 godziny przed zajęciami, aby mieć energię bez uczucia ciężkości.
  4. Nawodnienie: Pij dużo wody przed i po treningu.

Czego się spodziewać na zajęciach z aerial z hamakiem?

Aerial Body w Funkcjonuj są idealne dla początkujących. Skupiamy się na podstawowych chwytach, zaplotach i technikach, które pozwalają na bezpieczne wykonywanie pozycji.

Większość ćwiczeń jest statycznych, co pozwala na pełne zrozumienie ruchów i przygotowanie się do bardziej zaawansowanych pozycji. Ale wychodzimy też z szablonów i gdy ktoś ma ochotę na fikołki, zaspokajamy pragnienia szaleństwa.

Kończymy 10-minutowym relaksem w kokonie z przyjemną muzyka i medytacją.

Na początku nie byłam przekonana, a to zwisanie głową w dół wydawało się czymś dla zawodowych akrobatów 😉 Teraz nie wyobrażam sobie tygodnia bez aeriala, a najlepiej dwóch 🥰 Na moim przykładzie widać, że nie trzeba być specjalnie sprawnym, skoordynowanym, czy rozciągniętym, aby świetnie się bawić i robić stopniowe postępy (we własnym tempie). Kocham te zajęcia, a relaks na koniec to bajka! ❤️

Asia W.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przed rozpoczęciem zajęć zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa i przeciwwskazaniami, takimi jak problemy z sercem czy niedawne operacje.

Zapisz się na zajęcia fitness

Dołącz do nas na zajęcia Aerial Body w studio treningu Funkcjonuj na Białołęce i odkryj radość z latania podczas ćwiczeń! Zapisz się w grafiku. Nie tylko poprawisz swoją formę, ale także znajdziesz nowy, ekscytujący sposób na relaks i zabawę.

Podziel się: